קורס דרופל / לימוד דרופל

גרסת הדפסהגרסת הדפסה
כתוביות עברית מוטמעות - ודאו הצגתן.
(כתוביות: זהר סטולר ממובילי קהילת דרופל ישראל).

השוק ממתין למצטיינים!

רוצה להיות שכיר? - משכורת לדרופליסט מתחיל נעה בין 7,000 ל-8,000 שקלים.
עצמאי? מחיר אתר בסיסי שתבנה בדרופל עבור לקוח נע בין 5,000 ל-10,000 שקלים.

חודש-חודשיים של עבודה יכסו לך את מחיר הקורס, וההמשך - רווח נקי שלך!

החומר שאנו מלמדים מצוי כולו בחינם באינטרנט, מפוזר באתרים רבים, אין-סוף דיונים, מאמרים, פוסטים בבלוגים, ספרים, סרטוני וידאו, מצגות, ומה לא... לכאורה, למה לך להשתמש בשירותינו ולשלם כסף? - התשובה היא כמובן - חיסכון בזמן, נוחות ולמידה ללא "חורים" - אנחנו לא "מעבירים חומר" אלא מאמנים אותך לבנות אתרים. מהמסלול שלנו יוצאים המשתתפים והמשתתפות בוני אתרים לכל דבר!

ללמוד באמצעות קורס מסודר יאפשר לך:

  • לחסוך זמן - במקום לשרוף אלפי שעות בחיפוש אחר מידע, יוגש לך החומר על מגש של כסף
  • לעבוד תוך כדי הלימודים - מרבית הקבוצות נפגשות בערב (אך יש גם בוקר למעוניינים)
  • ללמוד בצוותא את הבסיס - לדלג על תסכולים ולקבל תמיכה מהתלמידים בכיתה ומהמרצה
  • למצוא עבודה או לקוחות בקלות רבה יותר - הרי יש לך ידע וניסיון מעשי ואתר לדוגמא

בעולם הטכנולוגי של היום יש צורך ללמוד כל הזמן ולפתור אינספור בעיות בהן נתקלים בדרך. קורס מסודר מלמדך אותך היכן למצוא את המידע, ובכך לאפשר לך להתגבר על תקלות ולהמשיך ללמוד.

הביקוש לבוני אתרים בדרופל גדל באופן עקבי.
בתרשים: גידול בהצעות עבודה לבוני אתרים בקוד פתוח (דרופל בכתום).

דרופל

תחומים לדוגמא בהם פלטפורמת דרופל חזקה כתשתית לבניית אתרי אינטרנט
1. ידידותי למנועי חיפוש כמו גוגל ולכן מאפשר קידום אתרים בקלות.
2. יצירה של סוגי תכנים ללא הגבלה וכן אוספים של תכנים על פי חתכים.
3. שומר גירסאות של תכנים ומאפשר חזרה אחורה לגירסאות קודמות.
4. תיוג וקטלוג - הדבקת תוויות מתאימות על פריטי תוכן.
5. ניהול משתמשים, תפקידים והרשאות מקיף ורחב.
6. תיעוד נרחב - בספרים רבים, בבלוגים, בפורומים ובאתר דרופל העולמי.
7. פריסת תכנים גמישה בדף המוצג - חלוקה לטורים או לקופסאות בהן מוצג התוכן.
8. תמיכה בכל מדיה שהיא - תמונות, וידאו, פלאש, משחקים.
9. קהילה תומכת ואכפתית בעולם בכלל וגם בישראל.
10. אהוב על לקוחות כי אינם כובלים עצמם למתכנת מסוים.

התכונות של דרופל שעושות אותו כזה תותח
1. עושר - ישנם אלפי רכיבים שניתן להרכיב בעזרתם את האתר שלך - כמו לשחק בלגו!
2. חדשנות - כל שבוע נוספים רכיבים חדשים המאפשרים לך לחדש ולשדרג את האתר שלך!
3. יציבות - האתר שלך מוכן להגעה של אלפי משתמשים ואם הוא מוגדר נכון הוא לא יקרוס!
4. פתיחות - מאפשר לך להוסיף תכונות משלך על אלה המגיעות מוכן!
5. בגרות - דרופל כבר בן 10! מדובר בתשתית מבוססת וחזקה.

עם דרופל ניתן לבנות רשתות חברתיות (כמו פייסבוק), חנויות אלקטרוניות (כמו אמזון), אתרי תדמית (כמו של אורנג'), אתרי שיתוף קבצים ומדיה, וכמעט כל אתר שעולה על הדעת.

בסיום הקורס יהיה לך אתר אינטרנט עשיר ויפה להתגאות בו שבנית בדרופל!

יהיה באפשרותך לענות על שאלות של מעסיקים פוטנציאליים כיצד בנית את האתר, אלו רכיבים בחרת עבורו ומדוע, מה ניתן לשפר בו, וכדומה. לקוחות פוטנציאליים יתרשמו מן הצד החזותי הנאה והמסודר .

לא צריך לדעת לתכנת כדי לבנות אתרים בדרופל!

דרופל בנוי על עקרונות הקוד הפתוח, קרי: לא שייך לאף אחד ושייך לכולם. הקוד אינו רכוש קנייני של אדם או חברה מסוימים, אלא שייך לכלל האנושות.

דרופל אינה "עוד תוכנה"; דרופל היא פלטפורמה של רכיבים המספקים יכולות על-מנת לבנות כל אתר אינטרנט מכל סוג שהוא. מכיון שכך, היא נבחרת על ידי יותר ויותר אנשי מקצוע וחברות לשם בניית האתר שלהם.

המטרה: לא לכתוב קוד כל פעם מחדש עבור יכולות נפוצות; למה להמציא את הגלגל מחדש?... יש דרופל - מתקינים אותו, לומדים כיצד לבצע שינויים עד לקבלת אתר שונה מאתרים אחרים, מעצבים באופן ייחודי - והאתר עומד על הרגליים!

אם בכל זאת יהיה ברצונך להשתלב בין צוות המתכנתים של הרכיבים מהם בנויים האתרים, קיימים לרשותך ממשקי תכנות המיועדים לכך (נקראים API בעגה המקצועית).

המאמר "הקוד הפתוח מתעורר לחיים חדשים בישראל" מספר על מקומו של הקוד הפתוח בבניית אתרים ובסיומו המלצה חמה להשתתף בקורסי הדרופל של "פרקטיקול" שנערכים במסגרת מכללת קוד פתוח. המאמר נכתב על ידי רן בר-זיק, עורך "אינטרנט ישראל", עורר הדים רבים ומובא כאן כלשונו. ההבלטות הנן מטעמנו - מכללת קוד פתוח. עדכון: לאור ההדים הרבים פורסם המאמר גם באתר המוביל ניוזגיק.

קורס דרופל - המלצה - רן בר-זיק
קורס דרופל - ניוזגיק

הקורס של פרקטיקול - "אפשרות שחבל לפספס"!

לא מזמן פורסם מאמר בשם מניפסט החומוס ובו האשמה חד משמעית מפי מייקל אייזנברג, אחד מבכירי תעשיית ההון סיכון בארץ. תמצית ההאשמה הוא: ישראל מכורה למיקרוסופט ולפיכך מאבדת את הבכורה והחדשנות. רוב המהנדסים, המתכנתים ובכלל מי שעוסק בפיתוח בוחרים (או שבוחרים בשבילם) טכנולוגיה של מיקרוסופט בעוד שעולם הקוד הפתוח מציע חלופות זולות ומהירות לפיתוח ובכך ישראל נשארת מאחור.

למרות שיש מוצרי קוד פתוח רבים – בתחום החומרה, בתחום הטלפוניה ובתחומים רבים אחרים, אני עובד ופועל בתחום האינטרנט. בזמן האחרון יש התעוררות של ממש בכל נושא הקוד הפתוח בישראל ובמיוחד אתרים המבוססים על קוד פתוח. מערכת כמו וורדפרס וג'ומלה מאפשרות לבנות אתרי תוכן קטנים במהירות מסחררת ולמפתחי PHP לבנות להם מודולים ותוספים על מנת להרחיב את הפונקציונליות שלהם.

דרופל היא אחת המערכות הראשונות שאני מכיר שהגיעו לרמת ה-Enterprize. לרמה שאפשר להסתמך עליה במיזם. ציינתי את היכולות של דרופל אטריום אל מול שיירפוינט במאמר קודם. אבל אני כן רוצה להרחיב את הדיבור על מערכת דרופל עכשיו – כאשר עוד ועוד ארגונים, חברות וממשלות (כולל ממשלת ישראל) בוחרים בדרופל לבניית אתרי אינטרנט מורכבים או אפליקציות.

דוגמאות לכך לא חסר, מאתר הבית הלבן שנבנה כולו בדרופל, דרך אתר ממשל זמין שנבנה לא מזמן בדרופל ועוד מגוון עצום של אתרים כולל המיזם האישי שלי שעבורו בחרתי בפתרון של דרופל.
הדרישה למפתחי דרופל בעולם רק עולה עם השנים ועולה באופן דרמטי. בישראל עצמה יש דרישה גדולה למפתחי דרופל וכרגע הדבר היחיד שמגביל את התפשטותה של דרופל היא מחסור עצום במתכנתים שמכירים דרופל ובוובמסטרים שיודעים להפיק ממנה את המירב.

במאמר על בחירת קורס ללימוד בניית אתרים הזהרתי כנגד לקיחת קורסים שמלמדים דרופל באופן שטחי. אך ישנם קורסים נפלאים שמלמדים דרופל באופן מלא ומקיף. אחד מהם הוא הקורס המאד מקיף של פרקטיקול, שוחחתי עם היוזם שלו וקראתי חזור וקרוא את הסילבוס ומדובר בקורס מומלץ הן עבור וובמסטרים והן עבור מפתחים מנוסים.

חשוב לי להדגיש שאני לא מקבל שום הטבה/כסף תמורת ההמלצה הזו. כמפתח דרופל אני מקבל שוב ושוב הצעות עבודה שונות ואני מודע לדרישה הגדולה בתחום ולמחסור הגדול במפתחי דרופל. אם אתם חושבים על להכנס לתחום – זו יכולה להיות אפשרות שחבל לפספס.

קורס דרופל קוד פתוח ישראל

אמיר סימן טוב - הדרכה ופיתוח קורסים בתכנה.

אמיר סימן טוב הנו מייסד ומנהל של מכללת קוד פתוח ולו 12 שנים של ניסיון בתחום התכנה. לאמיר ידע וניסיון רבים בתחום תכנות, בניית אתרים, ניתוח צרכים ואפיון כמו גם ניסיון רב בהדרכת קורסים בתוכנה.

אמיר דוגל בעצמאות כלכלית וקרייריסטית של הלומדים בקוד פתוח.

קורס דרופל - בניית אתרים

אסף מלר - הדרכה ופיתוח אתרים מורכבים בקוד פתוח מבוססי דרופל.

אסף מלר מגיע מתחום המחשוב המוסדי עם רקע רחב בתכנון מערכות מידע מורכבות וניהול מסדי נתונים. בשנים האחרונות הוא מתכנת ומנהל טכנולוגיות של מספר פרויקטים מבוססי web בתחומים של רשתות חברתיות, אתרי תוכן עשירים ומערכות מידע מבוזרות.

אסף רואה בדרופל בחירה אסטרטגית להקמה וניהול של אתרי תוכן מורכבים תוך שימוש בתשתית קוד פתוח.

אסף מלר

אמיר תייר - קבוצות אורגניות ברשתות חברתיות ועסקיות

אמיר תייר הנו מחנך בבית-ספר יסודי ונטורופת שמצא נישה מקצועית כבונה אתרים בדרופל. את תחילת דרכו החל לפני כשנתיים בבנייה של פורטל תוכן בתחום הרפואה המשלימה, התאהב בדרופל, והחל לתת שירותים של בניית אתרים כמקור רווח משמעותי נוסף.

אמיר מתמחה בבניית אתרי רישות חברתי ומלמד כיצד להשתמש בקבוצות אורגניות - רכיב דרופל מתקדם, המאפשר למשתמשים החברים בקבוצה מסוימת לתקשר ביניהם. אמיר יציג את השימוש שעשה ברכיב זה על מנת ליישם אתר קהילתי ואתר עם עמודי מטופלים פרטיים.

קורס דרופל - בניית אתרים - אמיר תייר

מכללת קוד פתוח הוקמה בשנת 2010 ושמה לה למטרה להיות מוסד הלימודים האיכותי ביותר בישראל ללימודי תכנות ובניית אתרים בקוד פתוח ותואם תקנים חוצי-פלטפורמות. אנו דוגלים בגישה פתוחה ושקופה, המאפשרת לחברות וארגונים לגייס מקצוענים בבניית אתרים ובקידוד המכירים את העבודה תכל'ס. לסטודנטים שלנו אנו מציעים את הכלים והיכולות החדשניים ביותר והנכונים ביותר מתודולוגית - טכנית ועסקית.

תכניות הלימודים נבנו בשיתוף צמוד עם חברות אינטרנט מובילות בארץ המפתחות אתרי אינטרנט. גישה זו מבטיחה לך רלוונטיות מרבית של נושאי הלימוד בקורסים השונים - כל מה שיעזור, ורק מה שהשוק באמת דורש. גישה זו מאפשרת לך לרכוש כלים ממשיים כדי לבנות אתרי אינטרנט וכן לרכוש דרכי עבודה נכונות שיעזרו לך להתמודד עם אתגרים בעתיד.

חברים באיגוד האינטרנט הישראלי - מס' חבר 5182

מכללת קוד פתוח מביאה את בשורת הקוד הפתוח גם לאקדמיה:

מכללת קוד פתוח הנה ספק מורשה של אוניברסיטת תל אביב.


ספק מורשה גם של אוניברסיטת בר-אילן.גם הטכניון הזמין עבור עובדיו את המסלול של מכללת קוד פתוח (ספק מורשה). אתרים חדשים ייבנו בקוד פתוח.

המטרה שלנו: להכשירך לבנות אתרים חזקים ויפים

איך אנו מגיעים למטרה זו?

1. כיתות קטנות ויחס אישי לכל משתתף ומשתתפת
מספר המשתתפים בכל קבוצה הנו בבסביבות 15 - 18 סטודנטים. הקפדה על כך מספר כזה מאפשרת למובילי הקורס להיות "עם יד על הדופק" ולוודא שהמשתתפים מבינים את החומר ומבצעים כהלכה את התרגילים.

2. אנחנו לא "מעבירים חומר" אלא מאמנים אותך לבנות אתרים
זמן ניכר מושקע בתרגול מעשי של החומר הנלמד. כמו כן, ניתנים תרגילים לפתירה בבית. בחלק מהשיעורים חובר למרצה מתרגל על-מנת לתת עוד יותר תמיכה במהלך זמן התרגול. בחלק מהקורסים מופרדים מפגשי התרגול ממפגשי השיעור.

3. עזרה במשך השבוע בין המפגשים
לרשות התלמידים עומד פורום באינטרנט לשימושם בלבד, בו ניתן להיעזר זה בזה ולקבל רמזים וטיפים מהמרצה ומהמתרגל לשם פתירת התרגילים. בתחילת השיעור העוקב אנו עומדים על קשיים מיוחדים שהיו בתרגילים ואיך אפשר לפתור בעיות דומות בעתיד.

4. אנחנו לא רק מלמדים אותך את החומר, אלא מלמדים אותך איך להמשיך ללמוד לבדך
העולם הטכנולוגי של היום מציב אתגרים חדשים מידי יום בפני בוני אתרים. בשל כך, הלמידה היא מתמדת ולכך אנו מכשירים אותך - לדעת איך להמשיך ללמוד בעצמך, היכן לבקש עזרה והיכן למצוא את התשובות.

לומדים קוד פתוח בתל אביב

הלימודים מתקיימים בבניין החדש ביותר בקריית החינוך של צפון תל אביב (רח' שושנה פרסיץ).
למקום מגיעים קווי אוטובוס נוחים של אגד, דן וחברת קווים. למגיעים ברכב - החניה חינם.

קורס בניית אתרים תל אביב
דוגמאות לאתרים שנבנו באמצעות דרופל - ביכולתך לדפדף ולהתרשם.

אתר דרופל של רון כהן
רון כהן, Creedia

אין רישום לקורסים בשלב זה;

פנו לחברת פרקטיקול לבניית אתר דרופל!

טופס קוד פתוח
היקף: 
120 שעות אקדמיות
קהל יעד: 
מתחילים, מתכנתים, אנשי וורדפרס, דרופליסטים

טופס זה מיועד למעוניינים ללמוד:

1. בקורס ציבורי בכיתה, או -

2. באופן פרטי דרך האינטרנט.

להזמנת קורס לחברה או לארגון נא לחצו כאן.

דרופל היא הפלטפורמה המובילה בקוד פתוח לבנייה, תחזוקה וניהול של אתרי אינטרנט עשירים. דרופל מספקת הן רכיבי תוכנה מוכנים וכן אפשרות להרחיב את היכולות באמצעות קוד. דרופל משתכללת באופן מתמיד ונתמכת בידי קהילה רחבה בעולם ובישראל.

קורס דרופל זה מיועד הן לבעלי ניסיון מועט בדרופל, הן לכאלו שלא למדו דרופל באופן מסודר או לחסרי ניסיון בכלל. הקורס יַקנה לך חשיבה נכונה בתכנון ובניית אתר וכן ידע וניסיון בכלים מעשיים הכרחיים לשם בניית תשתית חזקה וגמישה לאתרים שלך. כל זאת ללא צורך בידיעת שפות תכנות וללא קידוד. אין צורך בידע קודם כלשהו בדרופל או בבניית אתרים.

יכולות נרכשות במהלך הקורס
כישורים רוחביים: 
ניתוח צרכים ואפיון - איך להבין מה רוצה הלקוח וכיצד לממש זאת באתר
מציאת מקורות מידע ועזרה - תיעוד, פורומים, צ'טים, סרטוני הסבר וספרים
רכיבי קהילה - מציאת רכיבים, בחירה במתאים, התקנתו והתאמתו לצורכי האתר
טיפול בבעיות אפשריות - כיצד לזהות את מקור התקלה והיכן לחפש פתרונות
עקרונות וגישות: 
כלליות וגמישות (Generality and Flexibility)
חוויית משתמש פשוטה (User experience and Usability)
מחלקות ותקריות (Classes and instances)
הפרד ומשול (Divide and rule)
כיווני התייחסות (Top-Down and Bottom-up)
מאפיינים סקלאריים ומודאליים (Scalar and Modular Attributes)
החלטות מבוססות שקלא-וטריא (Tradeoff decisions)
שימוש בכלים: 
FileZilla FTP Client, XAMPP/WAMP, phpMyAdmin, Firebug, Google Keyword Tool, yUML.me
דרישות קדם: 

לא נדרש ידע קודם. נדרשת מיומנות בהפעלת מחשב.
נדרשת שליטה מלאה בקריאת השפה האנגלית ובהקשבה לדוברים בה.

אנו מצפים ממך: 
להגיע בזמן לכל המפגשים, להביא לכל שיעור את המחשב הנייד שלך במצב תקין, לבצע את כל המטלות שניתנו על-ידי המרצה, להשקיע שעות למידה עצמית בבית בין המפגשים

לאחר קורס זה יהיה ביכולתך לבנות אתרי דרופל ברמה גבוהה מרכיבים קיימים (אלפי רכיבים). אם יש לך אוריינטציה אוריינית ביכולתך להתמקצע אחר כך בנוסף גם בתכנות רכיבי דרופל ולשם כך מומלץ ללמוד קורס PHP.

הערה: מכללת קוד פתוח שומרת לעצמה את הזכות לבצע שינויים ועדכונים בתכנית הלימודים, במטרה לשמור על רלוונטיות לדרישות השוק. למשל, ייתכן שיילמדו רכיבים שונים מהמתוכננים בשל שינויי כיוון בקהילת הקוד הפתוח או יילמד כלי מסוים במקום כלי אחר, וכדומה.
קורס קוד פתוח